كتاب «سه دهه با صنعت نفت»

ساخت وبلاگ
چکیده : كتاب «سه دهه با صنعت نفت»، نوشته احمد راسخي لنگرودي منتشر شد.اين كتاب خاطراتي است از سال‌هاي سال پ... با عنوان : كتاب «سه دهه با صنعت نفت» بخوانید :
كتاب «سه دهه با صنعت نفت»، نوشته احمد راسخي لنگرودي منتشر شد.

اين كتاب خاطراتي است از سال‌هاي سال پشت ميزنشيني و پرسه در كوچه پس كوچه‌هاي اداري، به قامت سه دهه.

كتاب «سه دهه با صنعت نفت» از ميان آن سه «خ»- خاطرات و خيالات و خرافات - اگرچه عنوان خاطرات را به خود گرفته است و نه خيالات و نه خرافات، اما فقط خاطرات نيست؛ بسا توصيفاتي است كه از زاويه ديد نگارنده در لابلاي خاطرات جامه نوشتار به خود پوشيده و در اين دفتر مجال طرح يافته است. اگر توصيفات قدري تلخ و تند و گزنده مي‌آيد، به‌عمد نبوده است؛ با كمال تاسف بايد گفت نگاهي است كه از دل واقعيات فروخفته در جاي جاي سازمان‌هاي اداري منشاء مي‌گيرد. راقم چنانكه خود در مقدمه آورده است مي‌توانست سر در گريبان خود كند و چشم بر وقايع پيراموني خود ببندد و قلم به جنبش درنياورد، يا از سر خيال قلم زند و نهايتا از سبد ساخته ذهن مايه گذارد تا مذاق‌ها را بيشتر خوش آيد، و بدين‌سان آفرين بر كارنامه خود بنشاند! اما دريغا چنين كاري از عهده صاحب قلم برنيامد.

كتاب «سه دهه با صنعت نفت» با اين رويكرد، پرده از خاطرات سر به مهر نگارنده آن برمي‌دارد. اين مجموعه در سه دهه‌ي مستقل و در 230 صفحه به بازگويي خاطرات نشسته است. دهه نخست، اين بخش‌ها را به خود اختصاص مي‌دهد: «‌نخستين روزها»، «اندر احوالات كاركنان»، «جلسات اداري»، «عبارات در ادارات»، «جدال قديم و جديد»، «طرح كارانه»، «من در محكمه»، «مديريت آسان»، «مدير مستبد به سكته رفت»، «طبالي به ز بطالي!»، «پيشنهاد پست رياست» و...

بخشي از عناوين دهه دوم عبارتند از: «در كسوت نويسندگي»، «ديدار با محقق، مورخ و اديب برجسته»، «بخشنامه شرايط احراز»، «تغيير كابينه و موج تغييرات»، «ماجراي كاپشن امانتي»، «نشسته در دود»، «در سايه مديريت جديد»، «طلوع نخبگان»، «توديع يك مدير عامل»، «از نفط تا نفت»،

دهه سوم از اين مجموعه را اين عناوين تشكيل مي‌دهد: «سياست‌زدگي در ادارات»، «از فراز تا فرود»، «كتاب‌هاي بي‌جلد»، «سونامي تغييرات»، «نفت و قلم»، «طرح‌هاي بكر، اما عقيم و سترون»، «طرح دوركاري»، «از كلان‌شهر تا خردشهر»، «از افتتاح‌زدگي تا ذوق‌زدگي»، «حمله سايبري»، «مديرعاملي در نقش واليان دين!»، «عنواني كه مرا سر بود»، «گرم‌بازار نشست‌ها»، «جلسات بازنشستگي»، «سال‌هاي دهه نود»، «از حقوق‌هاي نجومي تا بازنشستگي‌هاي هجومي».

راسخي لنگرودي...
ما را در سایت راسخي لنگرودي دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 3 تاريخ : سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 ساعت: 2:32